Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie Zakładowych Organizacji Związkowych


12 maja 2017 roku w Częstochowie odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich Zakładowych Organizacji Związkowych działających w Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej. Podczas spotkania powołano Komitet Protestacyjny, którego celem jest koordynacja działań związkowych w sprawie realizacji porozumienia płacowego z maja 2016 roku. Na spotkaniu przedstawiciele NSZZ "Solidarność" przedstawili kolejny pomysł na skuteczną realizację porozumienia płacowego. Podjęte zostaną rozmowy NSZZ "Solidarność" z Rządem. Jeżeli nie przyniosą oczekiwanych rezultatów podjęto decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjnej. 
W części drugiej zebrania odbyło się spotkanie z Mateuszem Balcerowiczem, Dyrektorem Departamentu Gospodarki Wodnej w Ministerstwie Środowiska i jego zastępcą Andrzejem Kulonem, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej reprezentował Przemysław Daca zastępca Dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej reprezentował v-ce Prezes Robert Kęsy. Spotkanie dotyczyło projektu Prawa Wodnego. 
Protokół ze spotkania zamieszczamy tutaj > kliknij 

Komentarze

  1. mam nadzieję że Związki Zawodowe nie pozwolą skrzywdzić pracowników którzy będą musieli przejść do Żeglugi bo przecież one po to są żeby bronić niesprawiedliwości i dbać o dobro pracownicze w nich cała nadzieja.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Protest gospodarki wodnej

Kilkaset pracowników z regionalnych zarządów gospodarki z całej polski zjechało się do Wrocławia nad Odrę na bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich aby wyrazić swoje oburzenie brakiem realizacji porozumienia zawartego 5 maja 2016 roku. Od stycznia tego roku Rząd obiecał podniesienie wynagrodzenia o 850 zł dla każdego pracownika regionalnych zarządów. 

Były flagi, gwizdy, syreny, transparenty. Skandowano "Szyszka, Szyszka, gdzie podwyżka". Przemawiali przedstawiciele wszystkich regionalnych zarządów. Mocne słowa padały z ust przedstawicieli Wodnej Solidarności; Jana Śniadka, Andrzeja Wrzeszczyńskiego, Marcina Jacewicza i Romana Pęcherzewskiego. Wszyscy byli zgodni. Nie odpuścimy! W przypadku fiaska rozmów padały zapowiedzi eskalacji protestów z blokadą śluz włącznie. 

Obecna na manifestacji Maria Zapart – wiceprzewodnicząca dolnośląskiej „Solidarności” zaapelowała do rządu żeby nie tylko zapowiadał dobre zmiany, ale żeby je również realizował i wywiązywał się z podpisanych porozumień…

Jest porozumienie płacowe

Sekcja Krajowa Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ „Solidarność” ma przyjemność powiadomić, że  zostało podpisane porozumienie pracownicze z Ministerstwem Środowiska. Po żmudnych i długich negocjacjach udało nam się osiągnąć prawie wszystko o co występowaliśmy. Przede wszystkim: od 1 stycznia mamy gwarantowaną podwyżkę i  to niezależnie od wejścia w życie ustawy Prawo wodne. Mamy gwarancję ciągłości zatrudnienia z zachowaniem warunków płacy oraz gwarancję wyjścia ze służby cywilnej. Jest też miękki zapis o możliwości uzyskania części podwyżki jeszcze w tym roku. Nie ustajemy w staraniach, aby zrealizować i ten punkt porozumienia.  Trzeba podkreślić, że porozumienie jest wynikiem pracy zespołu negocjacyjnego w składzie: -  Arkadiusz Kubiaczyk – Przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ „Solidarność” - Marcin Jacewicz – Sekretarz Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ „Solidarność” - Maria Porada – Członek Rady Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej…

Ultimatum dla Ministra Środowiska

W dniach 22 - 23 czerwca 2017 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Sekretariatu Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ "Solidarność". Podczas obrad doszło do dwóch spotkań z podsekretarzem stanu w ministerstwie środowiska odpowiedzialnym za gospodarkę wodną Panem Mariuszem Gajdą. 
Związek oczekiwał, że Mariusz Gajda zajmie konkretne stanowisko w sprawie rozwiązania problemu wzrostu płac w regionalnych zarządach. Związek przedstawił propozycję rozwiązania problemu i zaproponował konkretne rozwiązania zakończenia sporów zbiorowych w regionalnych zarządach spisaniem porozumienia z klauzulą spokoju społecznego. Nasza propozycja opiera się na założeniu, że podwyżka musi być powiązana z wyrównaniem od 01 stycznia 2017 roku. Propozycje zostały negocjowane od 4 tygodni z dyrektorem departamentu gospodarki wodnej p. Mateuszem Balcerowiczem. 
Niestety Pan Minister nie miał żadnej konkretnej odpowiedzi na żadne zadane pytania. Najczęściej padały słowa; "moż…