Przejdź do głównej zawartości

Zmiany na stanowiskach dyrektorów RZGW


W trzech regionalnych zarządach gospodarki wodnej  powołano nowych dyrektorów;
w Warszawie - Dariusza Tomczaka, w Gdańsku - Stanisława Otrembe, we Wrocławiu - Teresę Szczerbę. Na dzień dzisiejszy największe zmiany dokonują się we Wrocławiu. Odsunięto niekompetentną kadrę kierowniczą, powstał nowy schemat organizacyjny. Przypominamy że Teresa Szczerba wywodzi się ze środowiska Związku Zawodowego Solidarność. Była Przewodniczącą Komisji Zakładowej przy RZGW Wrocław, oraz Przewodniczącą Krajowej Sekcji Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ "Solidarność". Solidarność już w maju 2008 roku wnioskowała o powołanie Pani Teresy Szczerby na stanowisko dyrektora RZGW Wrocław. Jednak rząd koalicji PO-PSL miał swoich "fachowców od wody". Jak to się skończyło, wszyscy wiemy. Katastrofalne skutki rządów tych "fachowców"  w regionalnych zarządach, a w szczególności w RZGW Wrocław odczuwaliśmy przez 8 lat. Nowo powołanym dyrektorom życzymy sił i inspiracji w naprawie gospodarki wodnej oraz przywrócenia prestiżu pracownika regionalnego zarządu gospodarki wodnej. 

Pismo z dnia 30 listopada 2015

Pismo z dnia 30 maja 2008

Komentarze

  1. Odsunięto niekompetentną kadrę kierowniczą"........przykro mi że tą niekompetentną kadrą kierownicza jestem i ja...:)_....po 30 latach pracy w RZGW.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Protest gospodarki wodnej

Kilkaset pracowników z regionalnych zarządów gospodarki z całej polski zjechało się do Wrocławia nad Odrę na bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich aby wyrazić swoje oburzenie brakiem realizacji porozumienia zawartego 5 maja 2016 roku. Od stycznia tego roku Rząd obiecał podniesienie wynagrodzenia o 850 zł dla każdego pracownika regionalnych zarządów. 

Były flagi, gwizdy, syreny, transparenty. Skandowano "Szyszka, Szyszka, gdzie podwyżka". Przemawiali przedstawiciele wszystkich regionalnych zarządów. Mocne słowa padały z ust przedstawicieli Wodnej Solidarności; Jana Śniadka, Andrzeja Wrzeszczyńskiego, Marcina Jacewicza i Romana Pęcherzewskiego. Wszyscy byli zgodni. Nie odpuścimy! W przypadku fiaska rozmów padały zapowiedzi eskalacji protestów z blokadą śluz włącznie. 

Obecna na manifestacji Maria Zapart – wiceprzewodnicząca dolnośląskiej „Solidarności” zaapelowała do rządu żeby nie tylko zapowiadał dobre zmiany, ale żeby je również realizował i wywiązywał się z podpisanych porozumień…

Jest porozumienie płacowe

Sekcja Krajowa Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ „Solidarność” ma przyjemność powiadomić, że  zostało podpisane porozumienie pracownicze z Ministerstwem Środowiska. Po żmudnych i długich negocjacjach udało nam się osiągnąć prawie wszystko o co występowaliśmy. Przede wszystkim: od 1 stycznia mamy gwarantowaną podwyżkę i  to niezależnie od wejścia w życie ustawy Prawo wodne. Mamy gwarancję ciągłości zatrudnienia z zachowaniem warunków płacy oraz gwarancję wyjścia ze służby cywilnej. Jest też miękki zapis o możliwości uzyskania części podwyżki jeszcze w tym roku. Nie ustajemy w staraniach, aby zrealizować i ten punkt porozumienia.  Trzeba podkreślić, że porozumienie jest wynikiem pracy zespołu negocjacyjnego w składzie: -  Arkadiusz Kubiaczyk – Przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ „Solidarność” - Marcin Jacewicz – Sekretarz Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej NSZZ „Solidarność” - Maria Porada – Członek Rady Sekcji Krajowej Pracowników Gospodarki Wodnej…

Ultimatum dla Ministra Środowiska

W dniach 22 - 23 czerwca 2017 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Sekretariatu Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ "Solidarność". Podczas obrad doszło do dwóch spotkań z podsekretarzem stanu w ministerstwie środowiska odpowiedzialnym za gospodarkę wodną Panem Mariuszem Gajdą. 
Związek oczekiwał, że Mariusz Gajda zajmie konkretne stanowisko w sprawie rozwiązania problemu wzrostu płac w regionalnych zarządach. Związek przedstawił propozycję rozwiązania problemu i zaproponował konkretne rozwiązania zakończenia sporów zbiorowych w regionalnych zarządach spisaniem porozumienia z klauzulą spokoju społecznego. Nasza propozycja opiera się na założeniu, że podwyżka musi być powiązana z wyrównaniem od 01 stycznia 2017 roku. Propozycje zostały negocjowane od 4 tygodni z dyrektorem departamentu gospodarki wodnej p. Mateuszem Balcerowiczem. 
Niestety Pan Minister nie miał żadnej konkretnej odpowiedzi na żadne zadane pytania. Najczęściej padały słowa; "moż…